Product information "TCI DC MAXI JOLLY HC/2 - 123312"
The multi LED converter MAXI JOLLY HC/2 with a power of 55 W is perfectly suited for the operation of LED modules. The LED driver from TCI offers constant currents of 1.05 to 2.1 amperes and can be dimmed in many ways via 1-10V or pushbutton function. The version 123312 shown here has a terminal cover including strain relief.
Downloads & Documents
Electrical data
| rated voltage: | 110-127 V |
|---|---|
| conformity: | CE, ENEC |
| system power: | 45 |
Casing
| ballproof: | no |
|---|---|
| fire protection: | no |
| form type: | rectangular |
| protection type: | IP20 |
Photometric data
| sensor: | no |
|---|---|
| dimmable: | yes |
| dimming range to: | 100 % |
| dimming range from: | 1 % |
| color: | white |
| interface: | 1-10 V |
| sensor type: | no |
Dimensions & packaging
| EAN | 8010703321182 |
|---|---|
| Length | 76 mm |
| Width | 130 mm |
| Height | 30 mm |
TCI
TCI TELECOMUNICAZIONI ITALIA S.R.L.
Via Parma 14
21047 Saronno
IT
tci@tci.it
www.tci.it/en/