Osram sensor DALI SENSOR LS/PD CI G2 - 4062172072083
Shipping in 14 day(s)
€105.22
Prices incl. VAT plus shipping costs net €88.42
Product information "Osram sensor DALI SENSOR LS/PD CI G2 - 4062172072083"
- Flat design, very small structural height
- Simple and fast installation via wire springs
- DALI-2 certified
- DALI Bus powered (No mains connection necessary)
- Multiple sensors connectable to the same DALI line
- Presence detection angle adjustable between 40…90° via integrated shutters
- Integreatable in light- and building management systems supporting DALI-2 sensors
- Suitable for indoor applications
- Individual offices
- Open-plan offices
- Classrooms
- Conference rooms
- Corridors
- Suitable for many OSRAM DALI control systems
Downloads & Documents
Electrical data
| operating frequency: | 0/50-60 Hz |
|---|
Casing
| fire protection: | no |
|---|---|
| form type: | round |
| protection type: | IP20 |
| material: | plastic |
| mounting: | ceiling mounting, Installation |
| protection class: | II |
| environment temperature from: | -20 °C |
| environment temperature to: | 50 °C |
Photometric data
| dimmable: | no |
|---|---|
| detection angle: | 90 ° |
| color: | white |
| sensor type: | passive infrared |
Logistic data
| country of origin: | Hungary |
|---|
Dimensions & packaging
| EAN | 4062172072083 |
|---|---|
| Length | 80 mm |
| Width | 80 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 95 g |
Inventronics GmbH
Parkring 31-33,
85748 Garching, Germany
Email: support@inventronicsglobal.com
https://www.inventronicsglobal.com/en/