Osram LED-Driver IT DALI 110/120-240/1A0 P7 - 4052899620339
Immediately available
Product information "Osram LED-Driver IT DALI 110/120-240/1A0 P7 - 4052899620339"
- Product name: IT DALI 110/120-240/1A0 P7
- EAN: 4052899620339
- Insulation: Double
- Input voltage AC: 120...264 V
- Input voltage DC: Not relevant
- Nominal output power: 110 W
- Nominal output voltage: 75...157 V
- Rated output current: 350...1050
- Power factor [λ]: 0.84C...0.99
- Inrush current: 66.0 A
- Max. Number of ECGs at 16 A (B) Fuse: 14
- Maximum efficiency: 93
- Ripple (100 Hz): +/- 5
- Dimming function: DALI-2, AstroDIM
- Corridor function: No
- Constant lumen function: Programmable
- DALI-2: Yes
- Programming interface: n/a
- Programming device: DALI
- Emergency mode: No
- Suitable for emergency lighting: No
- Service life: 50000 / 100000
- Operating temperature [Tₐ] in °C: -40...+60
- Maximum housing temperature [Tᶜ] in °C: 85
- Protection class: I, II
- Protection class: IP67
- Dimensions (L x W x H): 176 x 61.5 x 39.5 mm