Lunatone
Lunatone Light management Display DALI-2 Display 4“ Plus - 86456841-P-W
Product number:
86456841-P-W
Immediately available
€517.89
Content:
1 Stück
Prices incl. VAT plus shipping costs net €435.20
Product information "Lunatone Light management Display DALI-2 Display 4“ Plus - 86456841-P-W"
4 inch display for your DALI control.
The capacitive 4-inch display with 24-bit color depth allows you to commission and control as well as conveniently operate a DALI system. Thanks to the numerous widgets, you can customize the display. For example, the functions are available:
- Dimming and switching of groups and single addresses
- RGB colored light management
- Color temperature control
DALI and WLAN are available as interfaces. The measurement of temperature, humidity, air pressure, air quality etc. is also possible via integrated sensors.
The Plus version can do all this:
- Supports commissioning and re-addressing of devices on the DALI bus.
- Found devices can be grouped. Creation of groups
- Scene creation, saving of lighting parameters
- Measurement and visualization of temperature, air quality, air pressure, humidity
- Blind control
- In the standard version, this is possible independently via DALI-USB interface and the software DALI-Cockpit.
Downloads & Documents
Electrical data
| operating mode: | constant current |
|---|---|
| rated voltage: | 24-56 V |
| system power: | 3 |
Casing
| environment temperature from: | -10 °C |
|---|---|
| environment temperature to: | 50 °C |
Photometric data
| color: | white |
|---|---|
| interface: | DALI |
Logistic data
| country of origin: | Bulgaria |
|---|
Dimensions & packaging
| EAN | 9010342013560 |
|---|---|
| Length | 88 mm |
| Width | 88 mm |
| Height | 85 mm |
| Weight | 170 g |
Lunatone Industrielle Elektronik GmbH
Paukerwerkstraße 5
1210 Wien
AT
office@lunatone.com
www.lunatone.com