Lunatone display DALI-2 Display 7” Emergency Plus (white) – 86456840-P-EM-W
Shipping in 5 day(s)
€1,108.13
Prices incl. VAT plus shipping costs net €931.20
Product information "Lunatone display DALI-2 Display 7” Emergency Plus (white) – 86456840-P-EM-W"
DALI-2 Display 7” Emergency Plus white
DALI-2 Display 7" Emergency
The DALI-2 Display 7″ Emergency is a multifunctional control and operating unit for for DALI emergency light systems.
By default, the display shows the user interface for monitoring the emergency light system with the current status and results of the last performed tests.
The configuration menu can be used to schedule and automate communication, function and duration tests.
The device thus allows automatic and uncomplicated monitoring and functionality check of the emergency lighting system.
The test results are logged and can be emailed or downloaded via the display’s web interface.
Downloads & Documents
Electrical data
| conformity: | CE |
|---|
Casing
| ballproof: | no |
|---|---|
| fire protection: | no |
| form type: | linear |
| protection type: | IP20 |
| material: | plastic |
| mounting: | flush mounting |
| environment temperature from: | -10 °C |
| environment temperature to: | 50 °C |
Photometric data
| color: | white |
|---|---|
| interface: | DALI |
| solar panel: | no |
Dimensions & packaging
| EAN | 9010342015311 |
|---|---|
| Length | 178 mm |
| Width | 111 mm |
| Height | 8 mm |
| Weight | 396 g |
Lunatone Industrielle Elektronik GmbH
Paukerwerkstraße 5
1210 Wien
AT
office@lunatone.com
www.lunatone.com