Brumberg Leuchten GmbH & Co. KG
Brumberg LED wall surface-mounted luminaire, IP65, textured black - 60208183
Product number:
60208183
Shipping in 14 day(s)
€247.14
Content:
1 Stück
Prices incl. VAT plus shipping costs net €207.68
Product information "Brumberg LED wall surface-mounted luminaire, IP65, textured black - 60208183"
LED recessed wall light, IP65, textured black, rectangular. Flush mounting, wall mounting Mounting type: Flush mounting, mounting location: Wall mounting, material: aluminum / plastic, protection class: according to DIN EN 60529: IP65, protection class: (EN 61140) I, voltage: 230V AC 50Hz, power: 2W, number of lamps / sockets: 1.0 pc, luminous flux: 100lm, color temperature: 3000 K, light color: white, with control gear, type of dimming: switchable.
Downloads & Documents
Electrical data
| rated voltage: | 230 V |
|---|
Casing
| ballproof: | no |
|---|---|
| form type: | rectangular |
| protection type: | IP65 |
| material: | aluminum |
| protection class: | I |
Photometric data
| sensor: | no |
|---|---|
| color: | black |
| color temperature [Kelvin]: | 3000 |
| color rendering index [CRI]: | >80 |
| inclusive lamp: | yes |
| lum flux: | 100 lm |
Logistic data
| item category: | LED wall luminaire |
|---|
Dimensions & packaging
| EAN | 4250047781554 |
|---|---|
| Length | 190 mm |
| Width | 180 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 77 g |
BRUMBERG LEUCHTEN
GMBH & Co. KG
Hellefelder Str. 63
59846 Sundern-Hellefeld
DE
info@brumberg.com
www.brumberg.com