Brumberg Leuchten GmbH & Co. KG
Brumberg LED wall light CUBA, rotatable and head-adjustable - 10122173
Product number:
10122173
Shipping in 14 day(s)
€168.47
Content:
1 Stück
Prices incl. VAT plus shipping costs net €141.57
Product information "Brumberg LED wall light CUBA, rotatable and head-adjustable - 10122173"
LED wall luminaire CUBA. Mounting type: surface mounting, mounting location: wall mounting, material: aluminum, protection class: according to DIN EN 60529: IP20, protection class: (EN 61140) I, voltage: 230V AC 50Hz, power: 4.2W, number of lamps / sockets: 1.0 pcs, luminous flux : 220lm, color temperature: from 3000 K to 3000 K, light color: white, beam angle: 38 °, adjustability: rotatable and head-adjustable, with control gear, type of dimming: switchable.
Downloads & Documents
Electrical data
| rated voltage: | 230 V |
|---|
Casing
| ballproof: | no |
|---|---|
| protection type: | IP20 |
| material: | aluminum |
| protection class: | I |
Photometric data
| sensor: | no |
|---|---|
| color code: | 830 |
| color: | white |
| color temperature [Kelvin]: | 3000 |
| color rendering index [CRI]: | >90 |
| inclusive lamp: | yes |
| lum flux: | 220 lm |
Logistic data
| item category: | LED wall luminaire |
|---|
Dimensions & packaging
| EAN | 4251433932413 |
|---|---|
| Length | 225 mm |
| Width | 135 mm |
| Height | 100 mm |
BRUMBERG LEUCHTEN
GMBH & Co. KG
Hellefelder Str. 63
59846 Sundern-Hellefeld
DE
info@brumberg.com
www.brumberg.com