Brumberg Accessories End cap – set to 53402 Silver – 53057260 – 4251433912729 - 53057260
Immediately available, shipping in 1-2 business days
€2.38
Prices incl. VAT plus shipping costs net €2.00
Product information "Brumberg Accessories End cap – set to 53402 Silver – 53057260 – 4251433912729 - 53057260"
End cap set for 53402. silver. In conjunction with the profile covers 53402000 53402070 53402080 53432070 can be achieved both additional mechanical protection and optimal light distribution. Material: aluminum, dimension profile: L: mm x W: 23 mm x H: 25.1 mm.
Downloads & Documents
Electrical data
| through wiring: | no |
|---|---|
| conformity: | CE |
Casing
| ballproof: | no |
|---|---|
| fire protection: | no |
| form type: | square |
| material: | aluminum |
| mounting: | surface mounting |
Photometric data
| sensor: | no |
|---|---|
| dimmable: | no |
| color: | silver |
| inclusive lamp: | no |
| solar panel: | no |
Dimensions & packaging
| Length | 45 mm |
|---|---|
| Width | 70 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 18 g |
BRUMBERG LEUCHTEN
GMBH & Co. KG
Hellefelder Str. 63
59846 Sundern-Hellefeld
DE
info@brumberg.com
www.brumberg.com