WAGO GmbH Co. KG
WAGO Mounting carrier with strain relief 5-way gray - 221-2505
Product number:
221-2505
Immediately available, shipping in 1-2 business days
€3.96
Content:
1 Stück
Prices incl. VAT plus shipping costs net €3.33
Product information "WAGO Mounting carrier with strain relief 5-way gray - 221-2505"
Befestigungsadapter mit Zugentlastung
5-fach
für Durchgangsverbinder mit Hebel
für Schraubbefestigung
grau
5-fach
für Durchgangsverbinder mit Hebel
für Schraubbefestigung
grau
Technische Daten
| Art des Zubehörs/Ersatzteils | sonstige |
| Zubehör | ja |
| Ersatzteil | nein |
Downloads & Documents
Electrical data
| operating frequency: | 50-60 Hz |
|---|---|
| through wiring: | no |
| rated voltage: | 220-240 V |
| conformity: | CE |
Casing
| ballproof: | no |
|---|---|
| fire protection: | no |
| form type: | rectangular |
| mounting: | universal mounting |
Photometric data
| sensor: | no |
|---|---|
| dimmable: | no |
| color: | grey |
| inclusive lamp: | no |
| sensor type: | no |
| solar panel: | no |
Logistic data
| item category: | installation materials |
|---|
Dimensions & packaging
| EAN | 4066966119862 |
|---|---|
| Length | 100 mm |
| Width | 478 mm |
| Weight | 9 g |
WAGO GmbH & Co. KG
Hansastr. 27
32423 Minden
DE
info@wago.com
www.wago.com