Osram LED-Driver IT DALI 20/120-240/1A0 P7 - 4052899620308
Shipping in 7 day(s)
Product information "Osram LED-Driver IT DALI 20/120-240/1A0 P7 - 4052899620308"
- Product name: IT DALI 20/120-240/1A0 P7
- EAN: 4052899620308
- Insulation: SELV
- Input voltage AC: 120...264 V
- Input voltage DC: Not relevant
- Nominal output power: 20 W
- Nominal output voltage: 15...29 V
- Rated output current: 350...1050
- Power factor [λ]: 0.95
- Inrush current: 30.0 A
- Max. Number of ECGs on 16 A (B) Fuse: 22
- Maximum efficiency: 86
- Ripple (100 Hz): +/- 5
- Dimming function: DALI-2, AstroDIM
- Corridor function: No
- Constant lumen function: Programmable
- DALI-2: Yes
- Programming interface: n/a
- Programming device: DALI
- Emergency mode: No
- Suitable for emergency lighting: No
- Service life: 50000 / 100000
- Operating temperature [Tₐ] in °C: -40...+70
- Maximum housing temperature [Tᶜ] in °C: 80
- Protection class: I, II
- Protection class: IP67
- Dimensions (L x W x H): 138 x 82.5 x 38 mm