LEDVANCE
Ledvance LED low voltage under-cabinet light for corner installation Cabinet LED Corner 350 – 4058075268227
Product number:
4058075268227
Shipping in 3 day(s)
€52.51
Content:
1 Stück
Prices incl. VAT plus shipping costs net €44.13
Product information "Ledvance LED low voltage under-cabinet light for corner installation Cabinet LED Corner 350 – 4058075268227"
Lower Volt underground luminaires for corner installation. Product properties: luminaire flow: up to 480 lm. Switching on and off by movements at a distance of 5 cm in front of the infrared movement sensor. Stepless dimming by covering the infrared movement sensor at a distance of 5 cm for at least one second. Material: aluminum. Silver. Available in two lengths: 35 cm and 55 cm. Available as a simple and double luminaire set. Product advantages: low-voltage lamp for DC operation with an external driver. Suitable for assembly in corners. Homogeneous luminaire distribution. Easy and quick fastening to almost any surface (adhesive strips or screws). Areas of application: shelf and substructure luminaireing. Technical equipment: External network adapter (cable length: 1.5 m) included
Downloads & Documents
Electrical data
| operating frequency: | 50/60 Hz |
|---|---|
| through wiring: | no |
| rated voltage: | 220-240 V |
| lifetime: | 30000 h |
| switching cycles: | 100000 |
Casing
| ballproof: | no |
|---|---|
| fire protection: | no |
| protection type: | IP20 |
| material: | acrylnitril, polycarbonate |
| mounting: | surface mounting |
| impact resist: | IK03 |
| protection class: | II |
| environment temperature from: | -20 °C |
| environment temperature to: | 40 °C |
Photometric data
| radiation angle: | 100 ° |
|---|---|
| dimmable: | yes |
| color code: | 830 |
| color: | grey |
| color temperature [Kelvin]: | 3000 |
| color rendering index [CRI]: | >80 |
| lamp efficiency: | 64 lm/W |
| inclusive lamp: | yes |
| solar panel: | no |
| lum flux: | 320 lm |
Dimensions & packaging
| EAN | 4058075268227 |
|---|---|
| Length | 350 mm |
| Width | 407 mm |
| Height | 23 mm |
| Weight | 248 g |
LEDVANCE GmbH
LG Molsheim
Parkring 1-5
85748 Garching
DE
kundenservice@ledvance.com
www.ledvance.de