Osram ECG-FL OSRAM QT-ECO 2x5-11/220-240 S - 4050300821504
Immediately available
€29.75
Prices incl. VAT plus shipping costs net €25.00
Product information "Osram ECG-FL OSRAM QT-ECO 2x5-11/220-240 S - 4050300821504"
Auto restart after lamp replacement
Automatic safety shutdown of lamp defect or at end of life (EOL)
Downloads & Documents
Electrical data
| operating voltage: | 220-240 V |
|---|---|
| energy efficiency index: | A2 BAT |
| rated voltage: | 220-240 V |
| lifetime: | 30000 h |
Casing
| form type: | rectangular |
|---|---|
| protection type: | IP20 |
| mounting: | Installation |
| protection class: | I/II |
| environment temperature from: | -15 °C |
| environment temperature to: | 50 °C |
Photometric data
| dimmable: | no |
|---|---|
| color: | white |
Logistic data
| item category: | electronic ballasts |
|---|
Dimensions & packaging
| EAN | 4050300821504 |
|---|---|
| Length | 80 mm |
| Width | 40 mm |
| Height | 22 mm |
| Weight | 52 g |
Inventronics GmbH
Parkring 31-33,
85748 Garching, Germany
Email: support@inventronicsglobal.com
https://www.inventronicsglobal.com/en/