Brumberg Leuchten GmbH & Co. KG
Brumberg LED Wandanbau-Spiegelleuchte MIRROR, IP44, square - 58312003
Product number:
58312003
Shipping in 7 day(s)
€932.71
Content:
1 Stück
Prices incl. VAT plus shipping costs net €783.79
Product information "Brumberg LED Wandanbau-Spiegelleuchte MIRROR, IP44, square - 58312003"
LED wall-mounted mirror luminaire MIRROR, IP44, square. Execution in compact design for the harmonious implementation in coherent, architectural room concepts. LED mirror light with edge lighting on one side. . Mounting type: surface mounting, mounting location: wall mounting, material: crystal mirror glass / aluminum, protection class: according to DIN EN 60529: IP44, protection class: (EN 61140) I, voltage: 230V AC 50Hz, power: 24W, number of lamps / sockets: 1.0 pcs, Luminous flux: 2,338lm, color temperature: 3000 K, light color: white.
Downloads & Documents
Electrical data
| rated voltage: | 230 V |
|---|
Casing
| ballproof: | no |
|---|---|
| form type: | square |
| protection type: | IP44 |
| material: | aluminum, glass |
| protection class: | II |
Photometric data
| sensor: | no |
|---|---|
| color code: | 830 |
| color temperature [Kelvin]: | 3000 |
| color rendering index [CRI]: | >90 |
| inclusive lamp: | yes |
| lum flux: | 2338 lm |
Logistic data
| item category: | LED wall luminaire |
|---|
Dimensions & packaging
| EAN | 4251433921578 |
|---|---|
| Length | 530 mm |
| Width | 1030 mm |
| Height | 60 mm |
BRUMBERG LEUCHTEN
GMBH & Co. KG
Hellefelder Str. 63
59846 Sundern-Hellefeld
DE
info@brumberg.com
www.brumberg.com