Brumberg LED wall surface-mounted luminaire, IP54, textured white, square - 10058173
Immediately available, shipping in 1-2 business days
€182.36
Prices incl. VAT plus shipping costs net €153.24
Product information "Brumberg LED wall surface-mounted luminaire, IP54, textured white, square - 10058173"
Downloads & Documents
Casing
| ballproof: | no |
|---|---|
| fire protection: | no |
| form type: | square |
| protection type: | IP54 |
| material: | aluminum, glass, steel |
| protection class: | III |
Photometric data
| sensor: | no |
|---|---|
| color: | white |
| color temperature [Kelvin]: | 3000 |
| color rendering index [CRI]: | >80 |
| inclusive lamp: | yes |
| solar panel: | no |
| lum flux: | 160 lm |
Logistic data
| item category: | LED wall luminaire |
|---|
Dimensions & packaging
| EAN | 4250047781479 |
|---|---|
| Length | 2264 mm |
| Width | 80 mm |
| Weight | 325 g |
BRUMBERG LEUCHTEN
GMBH & Co. KG
Hellefelder Str. 63
59846 Sundern-Hellefeld
DE
info@brumberg.com
www.brumberg.com